استارت آپ های موفق در اتریش


start up

10 فرانچایز ارزان و سودآور

فرانچایز ارزان

اخذ نمایندگی استارباکس

استارباکس در سال 1971 به عنوان فروشگاهی که دانه های قهوه بوداده ممتاز را به فروش می رساند شروع به کار کرد تا اینکه شخصی بنام هوارد شولتز این شرکت را خریداری و به یک کافه زنجیره ای تبدیل نمود که آماده ارائه خدمات سرو لاته، کاپوچینو، قهوه و انواع دیگر نوشیدنی ها و میان وعده ها و صبحانه میباشد.

استارباکس

افتتاح حساب بانکی در اروپا

افتتاح حساب بانکی در اروپا معضلی است که این سالها برای هموطنان عزیز مشکل ساز شده است. هدف اصلی تحریم های آمریکا اعمال فشار به کشورمان و محدود کردن حداکثری دسترسی ایرانیان به سیستم بانکی بین الملل است. طی چند سال گذشته این تحریم ها باعث شده اکثر بازرگانان و توریست های ایرانی که قصد سفر و یا کار و سرمایه گذاری در عرصه بین الملل دارند با مشکلات فراوانی رو به رو می شوند. موسسه حقوقی سام به نمایندگی از هلدینگ بین المللی اینوید مفتخر است طی چند سال گذشته با وجود همه تحریم ها و فشارهای بین المللی با تلاش بیشتر و یافتن راهکارهای قانونی همواره نسبت به افتتاح حساب بانکی در اروپا برای موکلین خود در کشورهای پیشرفته اروپایی اقدام نماید و با در نظر گرفتن حساسیت های نظام بانکی بین المللی، تراکنش های پولی موکلین خود را چه در حساب های شخصی و چه در حساب های شرکتی به گونه ای مدیریت نموده که بدون هیچ مشکل و در اسرع وقت انجام پذیرد.
موسسه حقوقی سام با ایجاد زیرساخت های حقوقی و قانونی در اروپا به نحوی اقدام به افتتاح حساب بانکی در اروپا نموده که متقاضیان بتوانند بدون محدودیت برای سال های طولانی از خدمات بانکی بین المللی بهره

سرمایه گذاری در اروپا - افتتاح رستوران در اتریش

سرمایه گذاری در اروپا و کسب درآمد ارزی و یا اخذ نمایندگی از برندهای معتبر اروپایی موضوعی است که این روزها ذهن سرمایه گذاران ایرانی را بیشتر به خود معطوف کرده است، در این راستا راه اندازی رستوران در یک کشور توسعه یافته و جذاب همچون اتریش یکی از گزینه های مناسب است. صنعت میزبانی در این کشور رشد اقتصادی حدود 4.2 درصد در سال را در بر دارد. لذا بخش عمده ای از کارکردها و کارایی صنعت میزبانی در اتریش تحت تأثیر رستوران ها قرار دارد به طوری که 78 درصد درآمد این صنعت و حدود 78 درصد از نرخ کل اشتغال را در بر می گیرد.
صنایع رستورانی اتریش با عملکردی سریع در رشد اقتصاد و کاهش نرخ بیکاری خود نیز در مرحله رشد سریع قرار دارد. مالیات بر ارزش افزوده این صنعت تا نرخ 10 درصد کاهش یافته است. این به این معنی است که رستوران ها می توانند برای مشتریان خود خدمات بهتر در ازای پرداختی معقول ارائه دهند چرا که میزان مالیات های این صنف نرخ کاهشی داشته است.

اتریش

راه اندازی کافی شاپ در اروپا

در حال حاضر در اروپا صنعت کافی شاپ دوره ای از رشد خود را تجربه می کند، چرا که بسیاری از نسل جوان نه تنها به خوردن قهوه بلکه به قهوه های لذیذ و باکیفیتی که فقط می توانند از کافی شاپ تهیه کنند علاقه مند شده اند بلکه مورد توجه توریست ها نیز می باشد. در نتیجه با در نظر گرفتن افزایش علاقه مردم به قهوه اکنون زمان بسیار خوبی برای شروع و افتتاح تجارتی مانند کافی شاپ است. اگر علاقه مند به راه اندازی کافی شاپ در اروپا هستید اما نمی دانید از کجا شروع کنید به این مقاله مراجعه کنید زیرا ما مهمترین مراحل روند کار تا افتتاح کافی شاپ شما را به تفصیل بیان خواهیم کرد.

کافی شاپ

هرآنچه درباره فرانچایز باید بدانید

خرید فرانچایز(حق امتیاز)

فرانچایز یک رابطه تجاری و نوعی از کسب و کار است که در آن یک نفر به عنوان امتیاز دهنده (franchisor)، به طرف دیگر به عنوان امتیاز گیرنده (franchisee) اجازۀ استفاده از نام تجاری خود و حق فروش و توزیع کالاها یا خدمات خود را در یک دوره ثابت می دهد.

franchisor

قوانین و مقررات حقوقی فرانچایزها

franchise

ارتباط خوب بین فرانچایز دهنده و فرانچایز گیرنده یک امر حیاتی برای هر دو طرف است. با توجه به اینکه فرانچایز یا نمایندگی، یک قرارداد بلند مدت چندساله بوده و یک رابطه تجاری بلند مدت را ایجاد می کند، باید با بینش کامل و درک صحیح از بازار اقدام به سرمایه گذاری کرد. لذا درک قوانین و مقررات فرانچایزها می تواند تامل بر انگیز باشد.

سند (FDD) چیست؟

سند (FDD) نوعی سند اطلاعاتی است  که به موجب آن فرانچایز دهنده با آگاهی کامل تصمیم به واگذاری کسب و کاری به فرانچایز گیرنده بگیرد.

سند FDD

آشنایی با فرانچایز 

مفهوم فرانچایز

فرانچایز یا نمایندگی، روشی برای گسترش کسب و کار، توزیع کالاها و خدمات، بواسطه اخذ مجوز مربوطه است. فرانچایز، یک امتیاز است که به صورت یک حق انحصاری به یک فرد داده می شود و وی حق استفاده از علائم تجاری، نام و تبلیغات فرانچایزدهنده  را در ازای پرداخت مبالغی وبرای مدتی مشخص، به منظور ارائه کالا یا خدمات و توزیع محصولات مربوطه را خواهد داشت.

franchise

نکات مهم قبل از خرید فرانچایزر

franchise

لازمه های کارآفرینی

قبل از شروع هر کسب و کار جدیدی و هر نوع کارآفرینی می بایست از خود بپرسید:

  1. آیا من دارای شرایط شروع کسب و کاری جدید یا کارآفرینی می باشم؟
  2. آیا توانایی انجام امور وظایف یک فرانچایز گیرنده را دارا میباشم؟
  3. آیا حائز شرایط کافی برای خرید فرانچایز مورد نظر می باشم؟

نکات مهم در گزارش های مالی یک فرانچایز

اظهارات مالی یک فرانچایز دهنده، سابقه مالی ثبت شده همان فرانچایز است و  در واقع آنچه که در FDD برای شما فراهم شده و حاوی اطلاعات مهمی درباره وضعیت مالی و قدرت مالی فرانچایز دهنده است.

گزارش مالی فرانچایز

دو مورد از مهم ترین صورت های مالی که حتما باید بررسی کنید :

  1. ترازنامه
  2. صورت حساب درآمد

موضوعات کلیدی و مهم در قراردادهای فرانچایز

1- استفاده از علامت و برند های تجاری

brands

یکی از مهم ترین مزایای خرید فرانچایز، امکان استفاده از علائم و برندهای تجاری شناخته شده و سرشناش است. در این قسمت از قرارداد لیستی از علائم تجاری که فرانچایز گیرنده می تواند از آنها استفاده کند منتشر می شود. فرانچایز گیرنده باید به این نکته توجه کند که آیا محدودیت هایی برای استفاده از علائم تجاری وجود دارد یا خیر.

معیارهای انتخاب یک فرانچایز

قبل از اقدام به خرید هرگونه کسب و کاری، نیاز است عوامل و شرایط مختلفی را که می توانند در موفقیت ها نقش داشته باشند ، شناسایی کنید. از آن جمله اند:

1- بررسی هزینه ها:

ابتدا می بایست با بررسی حداقل هزینه های یک فرانچایز قبل از رسیدن به مرحله ی سود دهی، توانمندی خود را از جهت برآمدن هزینه ها بسنجید یعنی بررسی کنید، آیا از پس این هزینه ها برخواهید آمد.

2- توانمندی مدیر فرانچایز:

توانمندی مدیر فرانچایز